
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, 1KSMB |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 10.2V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 11.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 16.7V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 59.9A |
| Power - Peak Pulse: | 1000W (1kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 1KSMB12AHM4G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 170V 275V DO214AB
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE,
TVS DIODE 85.5V 137V DO204AC
FIXED IND 470NH 100MA 950 MOHM
FIXED IND 470NH 25.8A 2.7 MOHM
TVS DIODE 10.2V 16.7V DO214AA
M55342H 50PPM 0402 470 1% M WS