
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 24V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 26.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 38.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 10.28A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | SMA (DO-214AC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of TV04A240J-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 12V/7V 26V/12V SOT23-3
TVS DIODE 68V 110V P600
TVS DIODE 16V 26V DO214AB
TVS DIODE 24V 38.9V SMA
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
TEST LEAD BANANA TO BANANA 78.7"
FIXED IND 47UH 139MA 5.9 OHM SMD