
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, SMB10J |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 26V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 28.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 42.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 23.8A |
| Power - Peak Pulse: | 1000W (1kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 850 | ||
| 1700 | ||
| 2550 | ||
| 5950 | ||
| 21250 |
Current price of SMB10J26CAHR5G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 14V 23.2V DO214AB
TVS DIODE 160V 258.6V P600
TVS SMC 8.5V 1500W UNI
TVS DIODE 26V 42.1V DO214AA
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
CONN PIN INNER CONTACT CRIMP TIN
17G 0.25" HP SERIES TIP ID .040"