
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-TVSP |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 100V (Max) |
| Voltage - Breakdown (Min): | 117V (Typ) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 162V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3.7A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 824520102 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 58.1V 92V DO201AD
TVS DIODE 185V 328V DO204AL
TVS DIODE 78V 126V DO214AC
TVS DIODE 100V 162V DO214AA
XTAL OSC XO 156.25MHZ 3.3V LVPEC
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVDS
SENSOR REFL MIDDLE H-TYPE OSC