
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 25.6V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 28.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 41.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 36A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-201 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 2000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of 1.5KE30CA-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
TVS DIODE 400V 648V DO214AB
TVS DIODE 64V 126V CASE 5A
TVS DIODE 25.6V 41.4V DO201
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS
MOSFET N-CH 60V 310MA TO92-3