
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 78V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 86.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 153V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Power - Peak Pulse: | 100000W (100kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AR, Axial |
| Supplier Device Package: | Case 5A (DO-204AR) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXLRT100KP78CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 110V 216V CASE 5A
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO215AB
DIODE TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESS
TVS DIODE 78V 153V CASE 5A
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 15POS 2.54MM
LED XLAMP XQ-E NEUTRAL WHT 4250K