
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 43V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 47.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 84.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Power - Peak Pulse: | 100000W (100kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AR, Axial |
| Supplier Device Package: | Case 5A (DO-204AR) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXRT100KP43A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 15V 24.4V SMB
TVS DIODE 14V 23.2V DO214AB
TVS DIODE 14V 23.2V DO214AB
FUSE BRD MNT 5A 125VAC 63VDC RAD
TVS DIODE 43V 84.5V CASE 5A
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
FIXED IND 22UH 810MA 380 MOHM