
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 214V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 237V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 344V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 1.2A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of P4KE250A-E3/73 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE DO214AA
TVS DIODE 13V 21.5V DO214AA
TVS DIODE 8V 13.6VC 3000W SMD
TVS DIODE 214V 344V DO204AL
XTAL OSC SO 156.2500MHZ HCSL SMD
TERM BLK 5POS TOP ENT 3.81MM PCB
ZACK MARKER STRIP 10-SECTION PRI