
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 90V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 100V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 146V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 20.6A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3SMC90A TR13 PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 170V 275V SMC
TVS DIODE 33.3V 53.9V DO15
TVS DIODE 58V 100V SMA
TVS DIODE 90V 146V SMC
CONN SOCKET 27POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 150UH 197MA 3.7 OHM TH
TVS DIODE 260V P600