
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 15BJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 13V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 14.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 21.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 69.8A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-221AA, SMB Flat Leads |
| Supplier Device Package: | SMBF |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 15BJ13A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 232V 392.7V P600
TVS DIODE 25.6V 41.5V DO204AL
TVS DIODE 64.1V 103V DO204AL
TVS DIODE 13V 1.5KW DO214AA
DIODE ZENER 15V 1.3W DO41
CIRCULAR
CBL TIE LOCKING NATURAL 7.87"