
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 85.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 95V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 137V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 10.9A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3400 |
Current price of 1.5SMC100CA-M3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 8V 13.6V DO214AC
TVS DIODE 47.8V 77V DO214AB
TVS DIODE
TVS DIODE 85.5V 137V DO214AB
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVPECL
CONN DIN HDR 20POS PCB GOLD