
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 9.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 54.3A |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AC (DO-15) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of SA5.0CA-E3/73 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 85V 137V DO214AA
TVS DIODE 136V 219V DO214AC
TVS DIODE 7.5V 12.9V SMB
TVS DIODE 5V 9.2V DO204AC
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 40POS 2MM
CONN HEADER SMD 112POS 0.8MM