
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, SMAJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 13V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 14.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 21.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 18.6A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3600 |
Current price of SMAJ13CAHR3G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 20V 32.4V DO214AB
TVS DIODE 51V 82.4V DO214AB
TVS DIODE 185V 328V DO204AC
RES SMD 301K OHM 1W 1812 WIDE
TVS DIODE 13V 21.5V DO214AC
TRANSMITTER TOSA
TRANSMITTER TOSA