
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5KE |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 9.4V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 10.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 15.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 97.4A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-201 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1200 | ||
| 2400 | ||
| 6000 | ||
| 12000 |
Current price of 1.5KE11CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 18V 29.2V DO214AB
TVS DIODE 40V 67.8V P600
TVS DIODE 250V 425V P600
TVS DIODE 9.4V 15.6V DO201
CONN HEADER VERT 42POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 62POS 2.54MM
LONG DISTANCE CAMERA CABLE 15M