
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 18V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 21.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 25.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 50A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package: | 1.5KE |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1400 | ||
| 2800 | ||
| 7000 | ||
| 9800 |
Current price of ICTE18-E3/54 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 43.6V 70.1V 1.5KE
TVS DIODE 12V 19.9V DO214AA
TVS DIODE 12V 19.9V DO204AC
TVS DIODE 18V 25.2V 1.5KE
TVS DIODE 16V 26V DO219AB
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ LVDS
FIXED IND