
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 136V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 152V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 219V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 6.8A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 850 | ||
| 1700 | ||
| 2550 | ||
| 5950 | ||
| 21250 |
Current price of 1.5SMC160A-E3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 12V 19.9V DO215AA
TVS DIODE 100V 162V DO214AB
TVS DIODE 54V 87.5V CASE 5A
FIXED IND 2.2UH 4.1A 19.5 MOHM
TVS DIODE 136V 219V DO214AB
NOW NEXPERIA BUK9212-55B - 75A,
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W