
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 78V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 86.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 126V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 119A |
| Power - Peak Pulse: | 15000W (15kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AR, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AR |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of M15KP78AE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 43V 69.4V DO215AA
TVS DIODE 170V 275V DO204AC
TVS DIODE 26V 42.1VC 3000W SMD
TVS DIODE 78V 126V DO204AR
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412
TRANS NPN 30V 0.8A TO-18
PTSE 16C 16#16 PIN PLUG