
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 171V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 190V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 274V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5.5A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AD, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-201AD |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1250 |
Current price of 1V5KE200CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 112V 182V P600
TVS DIODE 18.8V 30.6V DO204AL
TVS DIODE 43.6V 70.1V DO204AL
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE,
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.81MM
CONN SMPM JACK STR 50OHM SOLDER
DC DC CONVERTER 10V 150W