
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5.0SMDJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 110V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 122V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 177V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 28.3A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 5.0SMDJ110A-T7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 24V 38.9V DO214AB
TVS DIODE 13.6V 22.5V DO204AC
TVS DIODE 100V 162V CASE 5A
TVS DIODE 110V 177V DO214AB
CONN SOCKET 54POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 1.5UH 720MA 485 MOHM
PIPE MRKR,HTGHOTWATERSPLY,F,YL,E