
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 45V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 50V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 72.7V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 68.8A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of ATV50C450JB-HF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 18.8V 30.6V DO204AL
TVS DIODE 22V 35.5V DO204AR
TVS DIODE 33V 53.3V DO215AB
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM
TVS DIODE 45V 72.7V DO214AB
IC MMIC IQ MIXER
MILDTL 38999 III PLUG