
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 43V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 47.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 69.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 7.5A |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AC (DO-15) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of SA43CA R0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 70V 113V DO214AB
TVS DIODE DO214AA
TVS DIODE 342V 548V DO204AL
TVS DIODE 43V 69.4V DO204AC
IC REG LINEAR 5V 150MA DSO8
PMI .250" LED 48V TAB DIFF RED/G
LED WHITE CERAMIC HIGH POWER LH3