
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMBJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 51V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 56.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 82.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 7.3A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | SMB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 |
Current price of SMBJ51A-13-F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS SMC 28V 1500W BI
TVS DIODE 150V 243V DO204AC
TVS DIODE 45V 72.7V DO214AB
FIXED IND 30UH 348MA 2.8 OHM SMD
TVS DIODE 51V 82.4V SMB
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 12V 3W