
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 23.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 25.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 37.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 10.7A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AB, MELF |
| Supplier Device Package: | GL41 (DO-213AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of TGL41-27A-E3/97 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 33.3V 53.9V DO214AB
TVS DIODE 78V 126VC 5KW SMD
TVS DIODE 145V 234V DO214AC
FIXED IND 18NH 400MA 450 MOHM
TVS DIODE 23.1V 37.5V DO213AB
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
CONN RCPT 50POS 0.039 GOLD SMD