
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 10.2V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 11.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 16.7V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 89.8A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1.5SMC12A-E3/9AT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 18V 28.3V DO214AC
TVS DIODE 22V 35.5VC 3000W SMD
TVS DIODE 11.1V 18.2V 1.5KE
FIXED IND 6.8UH 2.5A 43 MOHM SMD
TVS DIODE 10.2V 16.7V DO214AB
DC DC CONVERTER 2.8V
SMJD-2413048C-XXH100C14C039ALL
VALUE CRI90 LINEAR BOARD, (560*1