
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 53V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 58.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 85V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 17.7A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1.5SMC62A TR13 PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 28.2V 45.7V DO201AE
TVS SMB 54V 600W UNI
TVS DIODE 7V 12V CASE 5A
TVS DIODE 53VWM 85VC SMC
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 48V 250W
DC DC CONVERTER 24V 25W