
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 45V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 50V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 72.7V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 7.2A |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AC (DO-15) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of SA45CA R0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 11V 18.2V DO214AA
TVS, 1500W, 23.1V UNIDIRECTIONAL
TVS DIODE 110V 177V DO214AB
CAP CER 2200PF 200V X7R 1210
TVS DIODE 45V 72.7V DO204AC
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 44TQFP
MICRO