
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TVSarray™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 5 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 24V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 26.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 55V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5A (8/20µs) |
| Power - Peak Pulse: | 300W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | 35pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SO |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of SMDA24C-5/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 150V 243V PLAD
TVS DIODE 110V 177V DO214AC
AUTOMOTIVE TVS DIODE 600W 17V UN
TVS DIODE 24V 55V 8SO
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC XO 2.4000MHZ CMOS SMD
CONN HEADER SMD 4POS 2.54MM