
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-TVSP |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 100V (Max) |
| Voltage - Breakdown (Min): | 117V (Typ) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 162V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 18.5A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 824550102 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 13.6V 22.5V DO214AB
400W 20V 5% SMA PAR
TVS DIODE 48V 85.5V DO214AB
CAP CER 1500PF 4KV X7R 1812
CAP CER 1210 300PF 50V ULTRA STA
TVS DIODE 100V 162V DO214AB
144F MM 50 TB INTERLOCK ALUM