
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 15BJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 120V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 133V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 193V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 7.8A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-221AA, SMB Flat Leads |
| Supplier Device Package: | SMBF |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 15BJ120CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7.78V 13.4V DO214AA
TVS DIODE 58.1V 92V 1.5KE
TVS DIODE 204V 329V P600
TVS DIODE 120V 1.5KW DO214AA
DIODE ZENER 18V 3W SMB
FIXED IND 10MH 43.5MA 115 OHM TH
IC CLOCK GENERATOR PLL 64QFN