
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 26V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 28.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 42.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 71.26A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TV30C260J-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 11V 18.2VC 3000W SMD
TVS DIODE 23.1V 37.5V DO214AB
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL, 400W
TVS DIODE 26V 42.1V DO214AB
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 65.0000MHZ LVDS SMD
CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD PCB