
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, SMBJ-Q |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 220V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 246V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 356V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 1.7A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive, Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SMBJ220CA-QH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 12.8V 21.2V 1.5KE
TVS DIODE 28.2V 59V DO15
TVS DIODE 14V 23.2V DO214AB
TVS DIODE AECQ
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
IC ADC 12BIT SAR 16QSOP