
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 28.2V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 31.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 45.7V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 32.8A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 850 | ||
| 1700 | ||
| 2550 | ||
| 5950 | ||
| 21250 |
Current price of 1.5SMC33A-E3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 47.8V 77V 1.5KE
TVS DIODE 8V 19V 8SOIC
TVS DIODE 25.6V 41.4V DO204AC
TVS DIODE 28.2V 45.7V DO214AB
DC DC CONVERTER 13.8V 50W
CONN INLINE RCPT COAX SKT SLDER