
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 110V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 122V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 177V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 8.5A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 850 | ||
| 1700 | ||
| 2550 | ||
| 5950 | ||
| 21250 |
Current price of SMCJ110CA-E3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 22V 35.5V DO214AC
TVS DIODE 7V 12V DO215AA
TVS DIODE 45V 72.7V SOD123FL
VARISTOR 390V 4.5KA DISC 14MM
TVS DIODE 110V 177V DO214AB
CONN HDR .100" 32POS
DC DC CONVERTER 5V 1W