
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5.0SMDJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 28V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 31.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 45.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 110A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 5.0SMDJ28A M6G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 24V 50V SOT23-3
TVS DIODE 52V 90.09V P600
TVS DIODE 58.1V 92V DO214AC
FIXED IND 160NH 1A 100 MOHM SMD
TVS DIODE 28V 45.4V DO214AB
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
TERM BLOCK 3POS 35DEG 5.08MM PCB