
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5.0SMDJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 51V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 56.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 82.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 60.7A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 5.0SMDJ51A M6G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 5V 9.2V DO214AC
TVS DIODE 30V 48.4V DO215AB
TVS DIODE 22V 34.5V DO214AC
TVS DIODE 51V 82.4V DO214AB
CRYSTAL 22.1184MHZ 10PF SMD
XTAL OSC XO 7.3428MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVDS