
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5.0SMDJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 64V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 71.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 103V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 48.6A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 5.0SMDJ64A M6G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 64V 114V DO-214AA (SMB
TVS DIODE 17.1V 27.7V DO204AC
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR SMC
TVS DIODE 64V 103V DO214AB
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE
IC REG CHARG PUMP ADJ 50MA 8SOIC
FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN