
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5.0SMDJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 13V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 14.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 21.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 233A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of 5.0SMDJ13CA-H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 13V 21.5V DO204AR
TVS DIODE 11.1V 18.2V DO204AL
TVS DIODE 9.4V 15.6V DO204AL
TVS DIODE 13V 21.5V DO214AB
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM
DC DC CONVERTER 24V 75W