
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 85V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 94.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 137V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 4.4A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | SMBJ (DO-214AA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXLSMBJ85AE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 12V 19.9V DO215AA
TVS DIODE 10.2V 16.7V DO214AA
TVS DIODE 185V 328V 1.5KE
CAP CER 3300PF 2.5KV X7R 1825
TVS DIODE 85V 137V DO214AA
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412
CAP CER 0.1UF 50V X8R 1210