
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 15V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 16.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 24.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 61.5A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1SMC15A TR13 PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 9V 15.4V SOD123
TVS DIODE 36V 60.7V SOD57
TVS DIODE 110V 216V CASE 5A
TVS DIODE 15V 24.4V SMC
TVS DIODE 33V 53.3V DO214AC
CONN HEADER VERT 54POS 2.54MM
COMPOSIT RAIL