BZW06-376 R0G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 376V 776V DO204AC
DataSheet
BZW06-376 R0G PDF
Type Description
Series:BZW06
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):376V
Voltage - Breakdown (Min):418V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:776V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5.7A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)