AOZ8231ADI-24
Description
TVS DIODE 24V 39V 2DFN
DataSheet
AOZ8231ADI-24 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):29V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:39V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:-
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:12pF @ 1MHz
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)