P6FMBJ15A-T
Description
TVS DIODE 15V 24.4V SMB
DataSheet
P6FMBJ15A-T PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12.8V
Voltage - Breakdown (Min):14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):28.3A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)