SMF12VTFTR
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC PMDU
DataSheet
SMF12VTFTR PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10.1A
Power - Peak Pulse:200W
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:150°C (TJ)