MPLAD15KP14AE3
Description
TVS DIODE 14V 23.2V PLAD
DataSheet
MPLAD15KP14AE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
Voltage - Breakdown (Min):15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):645A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)