15KPA54CATR
Description
TVS DIODE 54V 87.7V P600
DataSheet
15KPA54CATR PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):54V
Voltage - Breakdown (Min):60.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:87.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):172.2A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)