SMAJ24CA-HF
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
DIODE TVS 24V 400W SMA BI-DIR
DataSheet
SMAJ24CA-HF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10.3A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)