MPLAD15KP54CA
Description
TVS DIODE 54V 87.1V PLAD
DataSheet
MPLAD15KP54CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):54V
Voltage - Breakdown (Min):60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):171A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)