SMAJ10CA
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 10V 17V DO214AC
DataSheet
SMAJ10CA PDF
Type Description
Series:SMAJ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10V
Voltage - Breakdown (Min):11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):23.5A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)