BZW04-188B R1G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 188V 301V DO204AL
DataSheet
BZW04-188B R1G PDF
Type Description
Series:BZW04
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):188V
Voltage - Breakdown (Min):209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:301V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.4A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)