MPLAD15KP13AE3
Description
TVS DIODE 13V 21.5V PLAD
DataSheet
MPLAD15KP13AE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):696A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard SMD
Supplier Device Package:PLAD
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1.5KE150CAHE3_A/D
1.5KE150CAHE3_A/D
TVS DIODE 128V 207V 1.5KE